Rothenbühler-Korcová Maya

Späť

Július Satinský – Fantasia con amore

(2006)
Edícia: Mimo edície
Žáner: Iné
Strany: 128
formát: Brož.,
vypredané:
Pôvodná cena
5,64 €
So zľavou 20%:
4,51 €

Netradičné nostalgické spomienky na mladosť a šesťdesiate roky v atmosfére uvoľnenosti a slobody v prítomnosti gurmána života Júliusa Satinského. Spomínanie raz zastreté a inokedy vyčírené emigrantským odstupom, láskavým znežnením i ironicky prižmúreným pohľadom prezrádza veľa nového nielen o košatom človeku, ale i o duchu oných čias...

 

Úryvok z knihy:

„Milá Nathalie, vstávajte, veď vy ste Božie narodenie!”
„Ale už je po Vianociach,” povedala som. Možno sa mi to všetko len snívalo.
„Nie, nie Vianoce sú tam, kde ste vy, Ange Blanche. Teraz musíte vstať a demonštrovať svetu, že v Bratislave jestvujú, áno, prosím, jestvujú takí bieli anjeli, ktorí filtrujú nikotín na ozón. Nebojte sa, ja vám v tom pomôžem. Som Pierre Bezuchov. Viete, Nataši čiže Nathalie zomrel Andrej v náruči a Nathalie ho vlastne až vtedy začala milovať. Nathalie znamená také zvláštne narodenie, pri ktorom sa hneď zomiera, čiže nijaký happy and.
Dúfam, že vy v živote neočakávate happy and?
No kde sme vlastne prestali? Aha, Nathalie, pretože ja nemám uši, ja vás nepočúvam, ja budem len stále hovoriť. Viete, ja uši pravidelne zhadzujem. Niektorí zhadzujú parohy a ja tak sezónne zhadzujem uši. Z niektorých uší som si dal urobiť gramofónové platne. Ale súhlaste, že ma budete počúvať?”
„Hlas? Je možné, že znovu počujem ten hlas?” pomyslela som si, lebo som ešte celkom nevládla otvoriť oči.
Áno, bol to ten istý hlas, nemohla som si ho pomýliť…

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb a eShop GlobalShop spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.