22.08.2011

Prednáška Jamesa Krapfla

v stredu 24. 8. 2011 o 17:00 hod., (Bratislavský inštitút humanizmu (BIH) v sídle BISLA)

Bratislavský inštitút humanizmu (BIH) v sídle BISLA (Bratislavská medzinárodná škola liberálnych štúdií) Vás výnimočne počas letného obdobia pozýva na verejnú prednášku

 

v stredu 24. 8. 2011 o 17:00 hod.

 

Prof. James Krapfl, McGill University, Montreal,

autor knihy

 

Revolúcia s ľudskou tvárou. Politika, kultúra a spoločenstvo v Československu po 17. novembri 1989,

bude prednášať na tému

Môže demokratická revolúcia byť demokratická?

 

Moderuje Samuel Abraham, BISLA

 

 

 

 

James Krapfl (1971) prednáša európske dejiny na McGillovej univerzite v Montreale, najmä kultúrnu históriu európskych revolúcií a dejiny strednej Európy od 18. storočia. Vyštudoval históriu na Kalifornskej univerzite v Berkeley. V rámci výskumu, ktorého výsledkom je kniha Revolúcia s ľudskou tvárou. Politika, kultúra a spoločenstvo v Československu po 17. novembri 1989 (Bratislava, Kalligram 2009), bol hosťom v Ústave pro soudobých dějin AV ČR v Prahe, v Historickom ústave SAV v Bratislave a na Palackého univerzite v Olomouci.

 

 

Na www.bih.sk  nájdete aj predchádzajúce diskusie Klubu BIH: Jadrová energia: komplexný pohľad na nové pochybnosti, Questioning Atheism, Etické aspekty ranných ľudských embryí v biomedicíne, Multiculturalism at its limits?, Vzostup autoritárstva a úpadok participatívnosti v dnešnom svete, Kríza v Grécku: rozdeľuje Slovensko aj celú Európu, a mnoho iných.

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb a eShop GlobalShop spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.